Loc de munca vacant de Recruiter

PiLON caută un Recruiter care să supravegheze procesul de recrutare pe santiere și să facă legătura cu echipa de management pentru a asigura buna derulare a lucrarilor. Datorită succesului recent în câștigarea de noi proiecte, dorim să extindem echipele santierelor noastre în Londra și Midlands.

Responsabilități

În calitate de Recruiter, sunteți legătura esentiala dintre manageri și candidați. Rolul este exigent și divers.

Implica:

• dezvoltarea unei bune înțelegeri a lucrărilor și procedurilor, a industriei, a culturii muncii și a mediului

• publicitatea locurilor de muncă vacante prin elaborarea și plasarea de reclame într-o gamă largă de medii, cum ar fi ziare, site-uri web și reviste

• utilizarea rețelelor sociale pentru a promova poziții, a atrage candidați și a construi relații

• crearea și coordonarea de evenimente care să atragă mai mulți candidați către afacere

• vânătoare de candidati – identificarea și abordarea candidaților potriviți care ar putea fi deja în campul muncă

• utilizarea bazelor de date ale candidaților pentru a identifica persoana potrivită pentru postul vacant

• primirea și revizuirea cererilor, gestionarea interviurilor și crearea unei liste scurte de candidați

• efectuarea de verificări pentru a confirma potrivirea în funcție de nevoile afacerii

• colaborarea cu managerii pentru verificarea cu succes și intervievarea candidatilor

• informarea candidatului despre responsabilitățile, salariul și beneficiile postului

• informarea candidaților cu privire la rezultatele interviurilor

• introducerea de noi intrări

• construirea unei baze de date a candidaților

• Support si feedback pentru noul muncitor pe perioada de proba

• Urmarirea generală a zilelor de vacanta si asigrarea acoperirii acestora.

Ore de lucru

Ziua dvs. de lucru va acoperi orele de la 8 am la 5 pm de luni până vineri, cu sediul în biroul nostru central din Bracknell, cu excepția cazului în care veti călători la santiere și utilizați birourile disponibile acolo.

La ce să te aștepți

Munca se bazează pe lucrul la birou, dar timpul este petrecut și în afara biroului, întâlnindu-se cu managerii și intervievând candidații, de aceea este importantă o înfățișare personală inteligentă.

Aptitudini

Va trebui sa dati dovada de următoarele:

·         abilități interpersonale și de comunicare excelente

·         Nivel foarte bun de limba engleze scris si vorbit

·         o abordare a muncii orientată spre obiective

·         capacitatea de a gestiona mai multe priorități

·         capacitatea de rezolvare a problemelor

·         capacitatea de a respecta termenele și obiectivele

·         ambiția și determinarea de a reuși

·         tenacitate

·         încredere și auto-motivare

·         managementul timpului și abilități organizaționale

·         abilități de lucru în echipă

·         creativitate.

De asemenea, trebuie să fiti multumit sa lucrati într-un mediu de înaltă presiune și de responsabilitatea care vine cu acesta.

Experiență de muncă

Experiența plasării oamenilor în sectorul renovarilor de case sociale.

Datorită naturii lucrărilor, candidatul ideal ar trebui să aibă o bună înțelegere a sectorului.

Salariu

În funcție de experiență, acesta poate varia între £25,000 – £29,000 /an.

Candidatul ideal va avea acces la masina proprie.

To contact the listing author, send an email to anca.bulgarasu@pilon.co.uk

Use webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

Sari la bara de unelte