Johanna Konta va juca impotriva la Halep

Magazin Romanesc de materiale, Instalatori Romani in Londra. 12 The Broadway, Gunnersbury Lane, London W3 8HR 07958713549 . Parcarea este gratis in fata magazinului.
Johanna Konta

Johanna Konta jucatoarea care reprezinta Marea Britanie va juca impotriva la Simona Halep. Partida va  avea loc maine dupa ora 12:30 ora Angliei sau 14:30 ora Romaniei. Konta a invins-o pe Caroline Garcia in trei seturi.

Simona Halep a invins-o pe Victoria Azarenka in doua seturi pentru a se califica in sferturi .

Jo Konta, cum este numita de ziarele din Marea Britanie , are 26 de ani si este numarul 6 WTA. Ea sa nascut in Australia avand parinti de origine maghiara si s-au mutat in UK cand ea avea 14 ani .

A decis sa joace pentru Marea Britanie dupa ce in 2012 a primit cetatenia britanica. Este pentru prima data cand ajunge in sferturi la turneul de tenis Wimbledon din Londra.

Marea Britanie nu a mai avut o jucatoare care sa ajunga in sferturi din 1984, ultima find Jo Durie.

Halep a castigat primul set si acum invata cum este sa ai publicul ‘contra’ ei. Konta a fost adoptata si aceptata de britanici chiar daca nu e considerata a fi cu adevarat britanica.

Konta a castigat setul doi si urmeaza un set final. Niciuna din ele nu e material de campioana, un meci de tenis mediocru.

Simona Halep nu e obisnuita sa joace impotriva la public si a pierdut meciul.

Garaj Auto Romanesc, Mecanici Romani in Londra 07951900244 Meadow Industrial Estate Unit 9, Dale Cl, Barnet, Greater London EN5 1AU