Simona Halep , a castigat finala de la turneul din Madrid

Magazin Romanesc de materiale, Instalatori Romani in Londra. 12 The Broadway, Gunnersbury Lane, London W3 8HR 07958713549 . Parcarea este gratis in fata magazinului.
Simona Halep, finala de tenis, Madrid 2017

Tenismena din Constanta, este castigatoarea turneului de la Madrid pentru a doua oara, in trei seturi. A jucat in finala la Mutua Madrid Open pentru a treia oara.

A jucat impotriva francezei Kristina Mladenovic de 23 de ani, pozitia 17 WTA, in finala turneului de tenis la Madrid,Spania – detinut de Ion Tiriac.

Mladenovic conducea la numarul de partide castigate impotriva la Halep, cu 3-1, insa finala sa jucat pe zgura.

O partida de tenis impotriva unei jucatoare de calitate, Halep a reusit sa castige primul set cu scorul de 7-5. In primul set, Halep a fost condusa de catre Mladenovic cu 3-5 pentru romanca sa castige setul cu 7-5.

In al doilea set,Halep a condus partida, insa Mladenovic, accidentata, reusea sa egaleze, iar la tiebreak a castigat al doilea set cu 7-6.

Un moment nesportiv din partea lui Halep, cand a aruncat cu racheta de tenis in pamant, iar apoi a lovit-o cu piciorul, pentru ca racheta sa richoseze in calea baiatul de mingi, lovindul in picior.

Kristina Mladenovic, este o jucatoare de calitate, o tenismena formidabila. Se joaca ultimul set decisiv, dintr-o partida de tenis spectaculoasa.

Halep conduce cu 5-3 in setul final si urmeaza serva ei. Kristina Mladenovic face o greseala, Simona Halep a castigat. Setul trei se termina cu 6-2.

Mutua Madrid Open are premii in valoare totala de €4.771.360 pentru femei.

Garaj Auto Romanesc, Mecanici Romani in Londra 07951900244 Meadow Industrial Estate Unit 9, Dale Cl, Barnet, Greater London EN5 1AU